Tel: 0912 7926 051

خرید کسپرسکی خرید لایسنس کسپرسکی

Tel : 0912 586 3289

وکیل طلاق وکیل خانواده وکیل مهریه

وکیل برای حذف نام همسر از شناسنامه

وکیل برای حذف نام همسر از شناسنامه

—————————————————————————–

وکیل برای حذف نام همسر از شناسنامه

 

با توجه به قوانین و مشکلات ثبتی که برای حذف نام همسر از شناسنامه وجود دارد و مستندات ضروری نسبتا زیاد و گاها پیچیده برای گرفتن شناسنامه المثنی در اداره ثبت و حذف نام همسر قبلی از آن، در اکثر موضوعات اینچینی قبل از هر اقدامی مشاوره دقیق از فرد مطلع و وکیل برای حذف نام همسر از شناسنامه میتواند بسیار راهگشا و کمک کننده باشد.

کارهایی که وکیل در این پرونده ها میتواند انجام دهد عبارت است از:

1- جمع اوری مستندات لازم، قبل از هر اقدامی برای ارائه دادخواست به اداره ثبت احوال یا دادگاه: که این مورد در سرعت بخشیدن به امور و سریع تر صادر شدن حکم و رای نهایی دادگاه بسیار ضروری میباشد.

2- حضور در جلسات دادگاه و اداره ثبت برای پیگیری امور: برخی افراد وقت و فرصت کافی برای مراجعه چندین باره به این ادارات و پیگیری و گرفتن استعلام های لازم را نداند که وکیل حذف نام همسر از شناسنامه تمام این امور را میتواند بدون نیاز به حضور موکل خود انجام دهد و حتی برخی از دوندگی های لازم را به صورت تلفنی انجام دهد !

3- این موضوع معمولا نیاز به صرف زمان زیادی دارد و در کنار آن شخص باید به طور مداوم پیگیر پرونده خود باشد تا به نتیجه مطلوب برسد، که وکیل با تجربه ثبت احوال، به دلیل مراجعه تقریبا روزانه به این ادارات کار را به شکل محسوسی سریع تر و ساده تر میکند.

یکی از مواردی که معمولا بعد از جدایی و طلاق اتفاق می افتد درخواست برای حذف نام همسر از شناسنامه است که دلایل متفاوتی میتواند داشته باشد. ( ازدواج محدد، حفظ آبرو ، پاک کردن یاد و خاطره شخص و … ) که با توجه با مشکلات و پیچیدگی های قضایی آن، معمولا افراد از انجام این کار منصرف می شوند حذف نام همسر از شناسنامه ، تابع شرایط و قوانینی است که بدون استفاده از مشاوره و تجربه یک وکیل مجرب کمی دشوار خواهد بود. دفتر وکالت ما یکی از پرونده هایی که به طور تخصصی قبول و پیگیری میکند. موضوع “وکیل برای حذف نام همسر از شناسنامه” است برای این منظور و دریافت مشاوره رایگان و شرایط لازم برای انجام این کار لطفا با دفتر ما ارتباط بر قرار نمایید.

 

تماس با ما

 

نمونه پرونده های مرتبط:

 وکیل برای حذف نام شوهر از شناسنامه

وکیل برای حذف نام همسر از شناسنامه

وکیل برای پاک کردن طلاق از شناسنامه و …

 

وکیل حذف نام همسر از شناسنامه

 

برای دریافت جزییات بیشتر و راهنمایی و مشاوره تلفنی رایگان در این مورد لطفا به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید. مشاوره تلفنی در حد معمول و چند دقیقه رایگان خواهد بود و مشاوره حضوری شامل هزینه حق مشاوره می باشد.

شاد و پیروز باشید

وکیل حذف نام همسر از شناسنامه:

به دلیل شرایط گاها تلخ و ناخوشایندی که مخصوصا برای زوجه پس از طلاق (طلاق توافقی و …) به وجود می‌آید، قانون‌گذار امکان حذف نام شوهر از شناسنامه و نیز وکیل برای حذف نام همسر از شناسنامه را منوط به شرایطی خاص ممکن نموده است براساس قانون، چنانچه فردی با شوهر یا زن خود متارکه کرده باشد. تحت شرایط خاص میتواند درخواست حذف نام زوج از شناسنامه رو داشته باشد.

اگر طلاق بعد از رابطه زناشویی رخ داده باشد : در این نوع اداره ثبت احوال از پاک کردن نام همسر و شوهر سابق از شناسنامه خودداری می کند اما در رویه عملی برای این عمل راهکارهایی وجود دارد که وکیل متخصص ثبت احوال ما برای این موارد انجام می دهد. در مواردی که زنی خواهان حذف نام همسر و زوج سابق خود باشد باید فردی را به عنوان خواستگار و خواهان مطلع خود به یکی از دفاتر ثبت ازدواج و طلاق معرفی کند و گواهی سر دفتر را مبنی بر خواستگاری و تمایل به عقد از سوی طرفین را به ثبت احوال ارائه دهد.

در این صورت با این اقدام ثبت احوال شناسنامه المثنی و دومی صادر می کند و در این شناسنامه جدید نام همسر قبلی در ان پاک و حذف می شود. اقدام بعدی که فرد می تواند انجام دهد، این است که در دادگاه صالح به ظرفیت ثبت احوال طرح دعوا کند. دادگاه صالح در این موارد دادگاه محل صدور شناسنامه است. اگر دادگاه تشخیص دهد که نام می تواند حذف گردد و حکم صادر کند. فرد می تواند با ارائه آن به ثبت احوال نامه همه سابق خود را لز شناسنامه حذف کند. در این مورد بعد از حکم دادگاه اداره ثبت احوال مکلف به اجرای حکم است. معمولا این نوع اقدام وکیل برای حذف نام همسر سابق با ادعای فقدان شناسنامه مطرح می شود.

اقدامی دیگر که امری پذیرفته شده است در مواردی است که زن مدخوله نباشد، به عبارت دیگر باکره باشد در این صورت زن می تواند با گواهی پزشکی قانونی یا حکم دادگاه به ثبت احوال مراجعه کند و بعد ازاینکه فرم های مخصوص را تکمیل کرد، تقاضای صدور المثنی شناسنامه کند. در این موارد ثبت احوال شناسنامه المثنی را صادر می کند. تمام این مورد برای مرد هم قابل انجام است.

 

وکیل طلاق توافقی
مشاوره با وکیل خانواده
وکیل مجرب طلاق
اخبار

 

ساعات کاری دفتر وکالت

سامانه پیام کوتاه سایت

اخبار عمومی دعاوی خانواده

دانلود نسخه موبایلی سایت – APP

__________________________

 

تماس با ما

 

تلفن تماس 1:   0912.792.6051

تلفن تماس 2:   0912.6493.552

 

Email: info@vakilkhanevade.com

__________________________