Tel: 0912 7926 051

Tel : 0912 586 3289

وکیل طلاق وکیل خانواده وکیل مهریه

وکیل مهریه – وکیل برای گرفتن مهریه

وکیل مهریه

وکیل مهریه

 

مهریه نوعی صداق مالی محسوب می شود که در قانون کشور ما به محض جاری شدن عقد، زوجه صاحب و مالک آن میگردد و وکیل مهریه هر زمان که اراده کند می تواند

برای دریافت آن دادخواست دهد. این قانون رو میتوان به نوعی تکمیل کننده قانون ارث بر خانم دانست که موجب توان مالی زن میگردد.

چند سوال رایج و مهم در مورد مهریه و همچنین نیاز یا عدم نیاز به داشتن وکیل برای مهریه را در ذیل مرور میکنیم.

1- در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف میشود؟

بگذارید شفاف و صریح عرض کنیم، هر عملی هم که خانم انجام داده باشد چه رابطه با شخص دیگر چه قتل همسر خود چه…. مهریه بر مرد واجب بوده و باید پرداخت شود.

موارد بسیار انگشت شمار و محدودی وجود دارد که زوج از دادن مهریه میتواند معاف شود ( مثل داشتن مشکل یا بیماری خاص زن که قبل از عقد به مرد اعلام نشده و موجب باطل شدن اساس ازدواج میشود که اثبات آن نیز بسیار دشوار خواهد بود)

پس خیال آقایان راحت! در هر شرایطی باید مهریه پرداخت شود.

وکیل برای گرفتن مهریه:

2- مهریه خانم اگر بالاتر از 110 سکه باشد، میتواند تمام آن رو بگیرید؟

بله. یکی از تفکرات اشتباه در مورد مهریه که بسیار هم باب شده است بحث تعداد مهریه و اعسار و مشکلات آن است. در حالت کلی در بیش از 95% پرونده ها، کل مهریه به اقا واجب است و باید پرداخت شود. حتی اگر این میزان مهریه معدل 100000 سکه هم باشد فرقی در اصل ماجرا نمیکند! و فقط مرد میتواند تقاضای تقسیط کرده و مهریه را به صورت قسط بندی پرداخت کند. حتی اگر این پرداخت ها ده ها سال هم طول بکشد.

3- برای گرفتن مهریه می شود بر روی خانه – زمین – ملک – ماشین – حساب بانکی و ….. اقدام کرد؟

بله حتی برای گرفتن مهریه میتوان درخواست انسداد خط 0912 آقا را هم داد و خط موبایل وی را برای خود کرد! در واقع هر چیزی که ارزش مالی داشته باشد را میتوان از طریق دادگاه تقاضا کرد.

  • در مورد ملک اگر مرد فقط صاحب یک خانه باشد که در آن زندگی میکند، آن را به عنوان سرپناه خود معرفی میکند و نمی توان بر روی آن اقدام خاصی کرد( مگر در موارد محدود که متراژ و قیمت ملک از حد متعارف عمومی بالاتر باشد)
  • در مورد ماشین نیز اگر وسیله نقلیه ضروری برای انجام کار مرد باشد نمیتوان روی آن اقدام کرد. وکیل برای مهریه ( مثلا وانت یا اتوبوس جز این موارد محسوب می شوند) ولی تقریبا تمام ماشین های سواری را به عنوان مهریه میتوان طلب کرد.
  • گرفتن دستور توقیف حقوق: اگر مرد کارمند رسمی جایی باشد و فیش حقوقی داشته باشد، در صورتی که فرزندی نداشته باشند میتوان دادخواست توقیف 1/3 درآمد مرد را داشت و درصورت داشتن فرزند این مقدار به 1/4 کاهش پیدا میکند
  • به طور کلی هر چیزی که ارزش مالی داشته باشد و جز نیاز های اولیه مرد نباشد میتوان برای توقیف آن از دادگاه دستور گرفت. حتی حساب بانکی و غیره…

4- اگر زوج ( مرد) قبل از درخواست مهریه تمام اموال خود مثل خانه و ماشین و غیره را به نام کس دیگری بزند، خانم برای دریافت مهریه با مشکل مواجه میشود؟

واقعیت این است که بله کار برای زوجه کمی مشکل تر میشود ولی اگر خانم وکیل برای مهریه گرفته باشد یا خودش پیگیری های لازم حقوقی را بلد باشد میتواند این کار مرد را بدون تاثیر کرده و مهریه خود را از ملک یا ماشین یا…. واگذار شده به طور کامل برداشت کند. برای دریافت جزییات بیشتر در این مورد لطفا تماس بگیرید.

وکیل مهریه

5- فرق مهریه عندالاستطاعه با مهریه عندالمطالبه چست ؟

معمولا در عقدنامه اشخاص در 99% مواقع نوع مهریه عندالمطالبه ذکر میشود، به معنی اینکه هر زمان که زن درخواست مهریه را کرد مرد باید بپردازد و اگر توان مالی پرداخت نداشته باشد باید خود مرد این موضوع را به دادگاه اثبات کند. ( که فرایند نسبتا دشواری دارد) اگر نوع مهریه شما از نوع عندالاستطاعه باشد ، دقیقا برعکس میشود و زمانی که زوجه درخواست مهریه داشته باشد، باید به دادگاه اثبات کند که همسرش توان پرداخت مهریه را دارد. برای دریافت جزییات بیشتر و مشاوره تخصصی با وکیل مهریه لطفا با دفتر وکالت ما تماس بگیرید.

 

وکیل برای مهریه

 

کارهایی که وکیل مهریه برای گرفتن مهریه میتواند انجام دهد:

* تسریع در روند رسیدگی به پرونده

   به طور مثال میتواند از اعلام اعسار دروغین و انتقال اموال به غیر و طولانی کردن روند رسیدگی دادگاه جلوگیری کند. پیش آمده که خانم شخصا و بدون مشورت با چند وکیل دعاوی خانواده مستقیما برای گرفتن مهریه خود عمل کرده و الان بیش از دو سال است که پرونده بدون رسیدن به نتیجه خاصی در جریان است!

* عدم نیاز به حضور موکل در هیچ یک از جلسات دادگاه

  بسیار از افراد بابت مراجعه به دادگاه خانواده با مشکلات و معذوراتی از جمله کمبود وقت و مشغله کاری و…. روبه رو هستند که ترجیح میدهند یک وکیل خانواده پیگیر کارهای انها در دادگاه باشد.

 

وکیل طلاق توافقی
مشاوره با وکیل خانواده
وکیل مجرب طلاق
اخبار

 

ساعات کاری دفتر وکالت

سامانه پیام کوتاه سایت

اخبار عمومی دعاوی خانواده

دانلود نسخه موبایلی سایت – APP

__________________________

 

تماس با ما

 

تلفن تماس 1:   0912.7926.051

تلفن تماس 2:   0912.6493.552

 

Email: info@vakilkhanevade.com

__________________________